Налаштування функції «Обхід охоронця» у ППК серії INTEGRA
Функція «Обхід охоронця» дозволяє контролювати несення служби пішими нарядами, які здійснюють охорону території шляхом її обходу. Для налаштування цієї функції необхідно по маршруту руху охоронця розмістити точки контролю, та задати час обходу, за який він повинен дійти від однієї точки до іншої.
Створіть у ППК нового користувача, потім виберіть тип «9: вартовий».
Коли охоронець підходить до чергової точки контролю, необхідно підтвердити обхід. Для цього потрібно піднести картку до зчитувача проксіміті карт або ввести на клавіатурі свій пароль і натиснути * або «#». В якості точок контролю можна використовувати:
- групові клавіатури: INT-SF, INT-S (підтвердження обходу введенням пароля)
- групові клавіатури зі зчитувачами проксіміті карт: SO-MF5, INT-SCR-BL (пароль або піднесення карти)
- кодонабірні клавіатури: INT-SZ (пароль)
- сенсорні клавіатури з вбудованим зчитувачем карток: INT-TSH2R, INT-TSG2R (пароль або карта)
- РКІ-клавіатури з вбудованим зчитувачем карток: INT-KSG2R, INT-KWRL2, INT-KLFR, INT-KLCDR (пароль або карта)
- модуль розширення INT-R з підключеним до нього зчитувачем карток (карта або ключ DALLAS)
Додатково в якості точки контролю можна використовувати кнопку, встановлену в затишному місці. Підключіть її до зони ППК INTEGRA та запрограмуйте для цієї зони тип шлейфу «84: Обхід вартового».
Порушення зони розпізнається як реєстрація обходу охоронця у групі, до якої зона призначена. В історії подій ППК Integra це виглядає так:
Для зони «84: Обхід вартового» можна активувати опцію «Тимчасове блокування групи».
Якщо ця опція активна, порушення зони на час обходу охоронця блокує групу, щоб сповіщувачі не генерували тривог. Поставимо нашу тестову групу 2 на охорону та натиснемо на кнопку, щоб підтвердити обхід охоронця.
В історії подій наразі видно не лише реєстрацію обходу охоронця у групі, а й включення її блокування. Час блокування групи визначається опцією «Блок. під час обходу вартового». Після закінчення цього часу група автоматично розблокується.
В цьому ж вікні програмується і час обходу. За замовчуванням він дорівнює нулю, тобто функцію «обхід охоронця» вимкнено. Зверніть увагу, що час обходу можна налаштувати окремо для увімкненого та вимкненого режиму охорони.
Час обходу починається в момент реєстрації обходу охоронця в одній із точок контролю. У цьому прикладі охоронець має 5 хвилин, щоб дійти до наступної точки контролю і там знову підтвердити обхід. У момент реєстрації обходу час обнулюється та починаються нові 5 хвилин.
Якщо час обходу закінчиться, а охоронець не підтвердить обхід, у пам’ять подій ППК записується тривога.
Запрограмуйте вільний вихід ППК як «80: обхід вартового відсут.», задайте йому час активності та керуючі групи (у цьому прикладі ми реєструємо обходи охоронців у другій групі). Цей вихід буде включатися, коли в історії подій з’являється запис про відсутність охоронця. Можна підключити до нього оповіщувач або відобразити стан виходу на плані об’єкта в ПЗ GUARDX.
Коли в якості точок контролю використовуються групові клавіатури, кодонабірні клавіатури або модуль розширення INT-R, у кожному з цих пристроїв необхідно зробити такі налаштування:
- активувати опцію «контроль охоронців»
- вибрати групу, якою керуватиме пристрій
- дати користувачам, які здійснюють обходи, доступ до точки контролю
При реєстрації обходу охоронця в такій точці контролю в історії подій відображатиметься розширена інформація, а саме:
- ім’я користувача, який підтвердив обхід
- назва та адреса модуля
Коли в якості точок контролю використовуються сенсорні або РКІ-клавіатури з вбудованим зчитувачем карток, налаштування відрізняється. У властивостях клавіатури відкриваємо вкладку «Безконтактні картки» та вибираємо, як клавіатура реагуватиме на піднесення (або на утримання) картки. Можна вибрати будь-який із чотирьох варіантів, обведених червоним на малюнку нижче. Я для прикладу вибрав “пароль + стрілка вгору”.
Потім переходимо у вкладку “Функції користувача”, призначаємо комбінації “пароль + стрілка вгору” функцію “Ввімк. виходів МОНО» та обираємо вільний віртуальний вихід (той, що не знаходиться ні на головній платі, ні на розширювачах).
Переходимо у вікно налаштування виходів і налаштовуємо вихід №17, який включатиметься після піднесення карти до клавіатури. Тип виходу «24: перемикач МОНО», час активності – 1 секунда, праворуч деактивуємо все, окрім другої групи, у якій реєструємо обходи.
Переходимо у вікно налаштування зон і налаштовуємо вільну віртуальну зону, як на малюнку нижче. Вона порушуватиметься на 1 секунду за допомогою виходу № 17, а оскільки тип реакції зони «84: Обхід вартового», то при цьому порушенні реєструється обхід охоронця у другій групі ППК.
Дякуємо за увагу!