Налаштування моніторингу централей Perfecta-T 32 через комунікатор ПСО 18кГц-GPRS на ПЦН “Фенікс-4”, “Фенікс HD”

Підключення приладів  PERFECTA-T 32  до моніторингу ПЦС «Фенікс-4» ,«Фенікс-HD», через комунікатор ПСО 18кГц-GPRS виробництва “Тірас” через вихід телефоної лінії.

Налаштування приладу:

Для цього  ППК  та комунікатор ПСО 18кГц-GPRS потрібно з’єднати між собою дротом між клемами TIP/RING

Після цього слід під’єднатися до ППК  програмою Perfecta Soft

В налаштуваннях приладу в розділі “Телефон” вмикаємо тональний набір та контроль телефононої лінії.
В налаштуваннях “Моніторинг” вказуємо формат передачі даних Contact ID усі коди і будь-яку цифру телефонного номеру. В полі “Ідентифікатор приладу” вказуємо  пультовий номер, кількість спроб дозвону, інтервал між спробами і час призупинення дозвону. В налаштуваннях “Тест зв’язку” вказуємо час тестових передач до комунікатора ПСО 5-10 хвилин, але не більше ніж значення контролю зв’язку в модулі ПСО 18кГц-GPRS.

Налаштування комунікатора:

Підключення комунікатора до ПК здійснюється через інтерфейс USB за допомогою кабелю USB-A (зі сторони ПК) – miniUSB-B (зі сторони комунікатора) – далі USB кабель. Для підключення до гаджету на ОС Android додатково необхідно OTG-кабель.
Для підключення  до ПК немає необхідності у встановленні спеціальних драйверів, оскільки ПК працюватиме з пристроєм як із звичайним накопичувачем на основі флеш-пам’яті.
Підключення до ПК проводити при знятому живленні , відпущеній кнопці тампера, через 5 секунд пристрій визначається на ПК як флеш-накопичувач ємністю 12кБ. У разі виникненняповідомлення про необхідність форматування диску – виконати дану процедуру стандартними засобами ОС Windows.

Посилання на ПЗ “Oloider”: https://tiras.technology/devices/oloader/


1. Виключити живлення комунікатора та приєдняти  міні-USB і відкрити програму “Oloider”. Программа при підключенні запропонує оновити версію мікропрограми.
Комунікатор ПСО “18кГц-GPRS” (CID) має бути оновлено до версії 1.5

2.  Заходимо до вкладки “зв’язок” та налаштовуємо наступні параметри:

  • SIM-карту та APN точку доступу відповідно вимогам оператора зв’язку.
  • Вмикаємо роботу з ПЦС та вибираємо протокол “SURGARD”
  • Вказати серійний номер в протоколі “Surgard”, отриманий від ПЦС.
  • IP-адреса та порт ПЦС. Можливо запрограмувати до чотирьох каналів зв’язку. ПСО виконує по одній спробі передачі на кожен канал почергово, порядковий номер каналу є його пріоритетом. При наявності лише однієї IP-адреси рекомендується записати її у всі чотири канали. При наявності основної та резервної ІP-адреси, рекомендується записати основну в 1-й та 3-й канал, а резервну в 2-й та 4-й.

3. Заходимо до вкладки “Входи” і налаштовуємо параметри:

  • протокол «Contact-ID»/«Ademco Express»
  • тестові повідомлення від ППКО за вказаний період часу . Якщо за заданий період часу на комунікатор не надійде повідомлення “R602” (16A2), комунікатор відправить на ПЦС повідомлення про аварію зв’язку від ППК. Тому значення данного параметру повинно бути на пару хвилин більше від значення інтервалу тестової передачі від приладу (Системні та інші, мал. 3.)

Створення джерела подій в ПЗ “Фенікс” (для інженерів ПЦС)

  1. Проінсталювати утиліту Tibbo https://tibbo.com/support/downloads/tdst.htmlна ПК, на якому встановлений центр керування ПЗ “Фенікс” і налаштувати наступним чином:

  • Віртуальний COM-порт
  • Режим “сервер”
  • Зовнішній порт зв’язку з ППК (повинен збігатись з протом в налаштуваннях ППК)

В налаштуваннях центру керування, в розділах “Джерело подій”-“Станції автодозвону” треба додати нове джерело подій:

Обрати тип пристрою та порт, який створено утилітою “Tibbo”. Налаштування періоду опитування залежить від кількості приладів на ПЦС та інтервалом тестових передач на ПЦС. Якщо за заданий період часу не надійшло жодного повідомлення від ППК на приймач подій, то ПЗ “Фенікс” видасть аварію зв’язку по даному джерелу подій.

Створення об’єкту в ПЗ “Фенікс”

1. В програмі “Адмінастратор бази даних” створюємо об’єкт і позначаємо як “працюючий по телефонній лінії”.

2. В налаштуваннях  ППК і вписуємо пульновий  номер пристрою,  номер повинен збігатися з номером у налаштуваннях модуля зв’язку.

3. Налаштовуємо  інтервал контролю тесту, який повинен перевищувати значення інтервалу тестових передач з модуля зв’язку.

4. Обираємо набір кодів CID –“1”  загальний. Рекомендується створити окремий для Satel. Таблиця кодів Integra Satel за посиланням: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FgGMnHVWMJp8u1kuSSgt2K16Yexq61vntMqJcMYD1ic/edit?usp=sharing

Налаштування завершено! Перевіряйте зв’язок!