Налаштування моніторингу централей Perfecta-T 32 через комунікатор ПСО 18кГц-GPRS на ПЗ МОСТ, MISTO Security Platform

Підключення приладів  PERFECTA-T 32  до моніторингу ПЦС «МОСТ» ,«MISTO Security Platform», через комунікатор ПСО 18кГц-GPRS виробництва “Тірас” через вихід телефоної лінії.

Налаштування приладу:

Для цього  ППК  та комунікатор ПСО 18кГц-GPRS потрібно з’єднати між собою дротом між клемами TIP/RING

Після цього слід під’єднатися до ППК  програмою Perfecta Soft

В налаштуваннях приладу в розділі “Телефон” вмикаємо тональний набір та контроль телефононої лінії.
В налаштуваннях “Моніторинг” вказуємо формат передачі даних Contact ID усі коди і будь-яку цифру телефонного номеру. В полі “Ідентифікатор приладу” вказуємо  пультовий номер, кількість спроб дозвону, інтервал між спробами і час призупинення дозвону. В налаштуваннях “Тест зв’язку” вказуємо час тестових передач до комунікатора ПСО 5-10 хвилин, але не більше ніж значення контролю зв’язку в модулі ПСО 18кГц-GPRS.

Налаштування комунікатора:

Підключення комунікатора до ПК здійснюється через інтерфейс USB за допомогою кабелю USB-A (зі сторони ПК) – miniUSB-B (зі сторони комунікатора) – далі USB кабель. Для підключення до гаджету на ОС Android додатково необхідно OTG-кабель.
Для підключення  до ПК немає необхідності у встановленні спеціальних драйверів, оскільки ПК працюватиме з пристроєм як із звичайним накопичувачем на основі флеш-пам’яті.
Підключення до ПК проводити при знятому живленні , відпущеній кнопці тампера, через 5
секунд пристрій визначається на ПК як флеш-накопичувач ємністю 12кБ. У разі виникнення повідомлення про необхідність форматування диску – виконати дану процедуру стандартними засобами ОС Windows.

Посилання на ПЗ “Oloider”: https://tiras.technology/devices/oloader/


1. Виключити живлення комунікатора та приєдняти  міні-USB і відкрити програму “Oloider”. Программа при підключенні запропонує оновити версію мікропрограми.
Комунікатор ПСО “18кГц-GPRS” (CID) має бути оновлено до версії 1.5

2.  Заходимо до вкладки “зв’язок” та налаштовуємо наступні параметри:

  • SIM-карту та APN точку доступу відповідно вимогам оператора зв’язку.
  • Вмикаємо роботу з ПЦС та вибираємо протокол “NOVA”для ПЦС “МОСТ”
  • Вмикаємо відправку сервісної інформації на ПЦС (на пульт додатково буде передаватись інформація про стан зв’язку , а саме: переходи між SIM-картами; переходи між каналами зв’язку; відсутність реєстрації в мережі GSM.
  • Інтервал тестових повідомлень  (залежить від налаштуваннь інтервалу контроля зв’язку в карточці об’єкту в ПЗ “Мост”.
  • вказати прихований номер, отриманий від ПЦС.
  • IP-адреса та порт ПЦС. Можливо запрограмувати до чотирьох каналів зв’язку. ПСО виконує по одній спробі передачі на кожен канал почергово, порядковий номер каналу є його пріоритетом. При наявності лише однієї IP-адреси рекомендується записати її у всі чотири канали. При наявності основної та резервної ІP-адреси, рекомендується записати основну в 1-й та 3-й канал, а резервну в 2-й та 4-й.

3. Заходимо до вкладки “Входи” і налаштовуємо параметри:

  • протокол «Contact-ID»/«Ademco Express»
  • тестові повідомлення від ППКО за вказаний період часу (дані тестові повідомлення не передаються на ПЦС, а використовуються для контролю зв’язку між приладом та модулем). Якщо за заданий період часу на комунікатор не надійде повідомлення “R602” (16A2), комунікатор відправить на ПЦС повідомлення про аварію зв’язку від ППК. Тому значення данного параметру повинно бути на пару хвилин більше від значення інтервалу тестової передачі від приладу (Системні та інші, мал. 3.)

Створення об’єкту в ПЗ “МОСТ”

1. В конструкторі ППК створюємо ППК на відповідну кількість зон і позначаємо відповідною назвою та обираємо протокол за змовчанням “NOVA (SP)”:

2. Створюємо картку об’єкту, в якій обираємо прилад створений в конструкторі ППК і вписуємо серійний номер пристрою, який знаходиться на наклейці плати та корпусу модуля, прихований номер повинен збігатися з номером у налаштуваннях модуля зв’язку, а інтервал контролю тесту повинен перевищувати значення тестових передач з модуля зв’язку.

3. Створюємо зони та зберігаємо налаштування картки.

4. Клацаємо правою кнопкою міші на об’єкт та вибираємо пункт “Групи CID GPRS”

5. Призначаємо шлейфи до груп відповідно налаштуваннь ППК. Увага! Без призначення шлейфів до груп буде некоректно відображатися інформація щодо стану об’єкта!

Налаштування завершено!