Налаштування моніторингу централей Satel VERSA через комунікатор ПСО 18кГц-GPRS на ПЗ «Фенікс-4», «Фенікс HD».

Підключення приладів  VERSA Satel  до моніторингу ПЦС «Фенікс-4», «Фенікс HD», здійснюється через комунікатор ПСО 18кГц-GPRS виробництва “Тірас” через вихід телефоної лінії.

Налаштування приладу:

Для цього  ППК Versa та комунікатор ПСО 18кГц-GPRS потрібно з’єднати між собою дротом між клемами TIP/RIN

         
Після цього слід під’єднатися до ППК Versa програмою DLOADX

В налаштуваннях приладу в розділі “Загальні параметри”, в розділі “Телефон” вмикаємо телефонний моніторинг та обов’язково тональний набір.
В налаштуваннях ПЦС вказуємо формат передачі даних Contact ID усі коди і будь-яку цифру телефонного номеру. В полі “Ідентифікатори” вписуємо пультовий номер у всі рядки та останьому (Системний) і виставляємо час тестових передач до комунікатора 5-10 хвилин, але не більше ніж значення контролю зв’язку в модулю ПСО 18кГц-GPRS.

На цьому налаштування приладу завершено.

Налаштування комунікатора:

Підключення комунікатора до ПК здійснюється через інтерфейс USB за допомогою кабелю USB-A (зі сторони ПК) – miniUSB-B (зі сторони комунікатора) – далі USB кабель. Для підключення до гаджету на ОС Android додатково необхідно OTG-кабель.
Для підключення  до ПК немає необхідності у встановленні спеціальних драйверів, оскільки ПК працюватиме з пристроєм як із звичайним накопичувачем на основі флеш-пам’яті.
Підключення до ПК проводити при знятому живленні , відпущеній кнопці тампера, через 5 секунд пристрій визначається на ПК як флеш-накопичувач ємністю 12кБ. У разі виникненняповідомлення про необхідність форматування диску – виконати дану процедуру стандартними засобами ОС Windows.

Посилання на ПЗ “Oloider”: https://tiras.technology/devices/oloader/


1. Виключити живлення комунікатора та приєдняти  міні-USB і відкрити програму “Oloider”. Программа при підключенні запропонує оновити версію мікропрограми.
Комунікатор ПСО “18кГц-GPRS” (CID) має бути оновлено до версії 1.5

2.  Заходимо до вкладки “зв’язок” та налаштовуємо наступні параметри:

  • SIM-карту та APN точку доступу відповідно вимогам оператора зв’язку.
  • Вмикаємо роботу з ПЦС та вибираємо протокол “SURGARD”
  • Вказати серійний номер в протоколі “Surgard”, отриманий від ПЦС.
  • IP-адреса та порт ПЦС. Можливо запрограмувати до чотирьох каналів зв’язку. ПСО виконує по одній спробі передачі на кожен канал почергово, порядковий номер каналу є його пріоритетом. При наявності лише однієї IP-адреси рекомендується записати її у всі чотири канали. При наявності основної та резервної ІP-адреси, рекомендується записати основну в 1-й та 3-й канал, а резервну в 2-й та 4-й.

3. Заходимо до вкладки “Входи” і налаштовуємо параметри:

  • протокол «Contact-ID»/«Ademco Express»
  • тестові повідомлення від ППКО за вказаний період часу . Якщо за заданий період часу на комунікатор не надійде повідомлення “R602” (16A2), комунікатор відправить на ПЦС повідомлення про аварію зв’язку від ППК. Тому значення данного параметру повинно бути на пару хвилин більше від значення інтервалу тестової передачі від приладу (Системні та інші, мал. 3.)

Створення джерела подій в ПЗ “Фенікс” (для інженерів ПЦС)

  1. Проінсталювати утиліту Tibbo https://tibbo.com/support/downloads/tdst.htmlна ПК, на якому встановлений центр керування ПЗ “Фенікс” і налаштувати наступним чином:

  • Віртуальний COM-порт
  • Режим “сервер”
  • Зовнішній порт зв’язку з ППК (повинен збігатись з протом в налаштуваннях ППК)

В налаштуваннях центру керування, в розділах “Джерело подій”-“Станції автодозвону” треба додати нове джерело подій:

Обрати тип пристрою та порт, який створено утилітою “Tibbo”. Налаштування періоду опитування залежить від кількості приладів на ПЦС та інтервалом тестових передач на ПЦС. Якщо за заданий період часу не надійшло жодного повідомлення від ППК на приймач подій, то ПЗ “Фенікс” видасть аварію зв’язку по даному джерелу подій.

Створення об’єкту в ПЗ “Фенікс”

1. В програмі “Адмінастратор бази даних” створюємо об’єкт і позначаємо як “працюючий по телефонній лінії”.

2. В налаштуваннях  ППК і вписуємо пульновий  номер пристрою,  номер повинен збігатися з номером у налаштуваннях модуля зв’язку.

3. Налаштовуємо  інтервал контролю тесту, який повинен перевищувати значення інтервалу тестових передач з модуля зв’язку.

4. Обираємо набір кодів CID –“1”  загальний. Рекомендується створити окремий для Satel. Таблиця кодів Integra Satel за посиланням: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FgGMnHVWMJp8u1kuSSgt2K16Yexq61vntMqJcMYD1ic/edit?usp=sharing

Налаштування завершено! Перевіряйте зв’язок!